instalator

Jeśli PC mają grzałki i na tych grzałkach będą działać to nie ma sprawy, przecież nie zbankrutuje od kilku takich dni w roku. Obym tylko nie musiał mieć alternatywnego ogrzewania. Zakładając że u ciebie jest w porywach -16 i to co podałeś jest wiarygodne i dobrze wyliczone to rocznie przy kociołku na prąd zużyjesz na ogrzewanie i CWU około 10000kWh. Przy pompie około 4000. Przelicz i przekalkuluj. A o to że Ci pompa nie da rady się nie martw. Tylko gadaj z kumatym instalatorem Myślę o t-cap 9kw. Będzie do CO i CWU.

Planuje ją używać w II taryfie.

Na początek ma to być jedyne ogrzewanie w domu. W dalszej bliżej nieokreślonej przyszłości kominek z płaszczem dla klimatu + zabezpieczenie w przypadku braku prądu/awarii pompy.

Te zapotrzebowanie to wyliczyłem tak na oko i raczej założyłem pesymistyczny wariant. Narazie czekam na akceptację projektu przez urząd i później będę robił OZC. Jak to jest z tym płaszczem? To są jakieś konkretne koszty względem kominka bez płaszcza? Taki z płaszczem to podłączam przez mieszacz do tego samego obiegu co pompa ciepła? Czy do kominka musi być komin czy może być rura przez ścianę?

Akurat na kominek uparła się moja kobieta a mi podoba się właśnie ten płaszcz wody o ile są to dodatkowe koszty typu 1000zł, bo zawsze jakieś alternatywne źródło grzania się przyda. Sam masz w podpisie, że 0,5m3 drewna u Ciebie poszło choć zakładam, że tylko dla klimatu.

Dom na płycie 20CM XPS pod nią, 20cm na ścianach, 35cm na dachu, okna energooszczędne powiedzmy 0,8 dla całego okna. Pod względem ułożenia według stron świata to raczej nie będzie działać na plus ani na minus. Od strony gdzie słońca nie ma będzie tylko 1 okno. Od słonecznej cały czas 2 duże okna. Pozostałe 7 okien od strony wschodniej i zachodniej. Do tego rekuperacja. Budynek w bryle prostokąta, 2spadowy dach. Jeden duży balkon. Garaż osobno.

Bez komentarza.